U gjet në banjën e shtëpisë, shuhet në moshën 34-vjeçare këngëtari i njohur

Ka ndërruar jetë në moshën 34-vjeçare këngëtari dhe reperi amerikan Aaron Carter.

Ai ishte vëllai më i vogël i Nick Carter të Backstreet Boys.

Faqja e internetit TMZ tha se Carter u gjet i vdekur në banjën e shtëpisë së tij në Lancaster, Kaliforni, të shtunën në mëngjes.

Përfaqësuesit e ekipit të tij konfirmuan vdekjen, raportoi PA.

“Tani për tani është një kohë vërtet e keqe, ne po përpiqemi të kuptojmë se çfarë ndodhi dhe cili ishte shkaku”, thanë ata.

“Ne jemi po aq të mërzitur sa të gjithë dhe shpresojmë që fansat të mund t’i japin mendime dhe lutje familjes së tij.”

TMZ gjithashtu raportoi se policia e qarkut të Los Angeles mbërriti në vendngjarje rreth orës 11:00 me orën lokale (18:00 GMT) pasi mori një raport për mbytje.

Carter filloi karrierën e tij me grupin e djemve Backstreet Boys. Ata zhvilluan një numër turnesh dhe koncertesh, dhe gjithashtu pati një karrierë të suksesshme solo.

Gjatë fundit të viteve ’90 dhe fillimit të viteve të hershme ai shiti miliona kopje të katër albumeve të tij, i pari prej të cilëve ishte kur ai ishte vetëm nëntë vjeç.

Albumi i tij i dytë, Aaron’s Party (Come Get It), u publikua në vitin 2000.

Ai përmbante këngët teke I Want Candy, Aaron’s Party (Come Get It) dhe That’s How I Beat Shaq.

Pas albumit ai përsëri mbështeti turneun e Backstreet Boys dhe Britney Spears në Oops!… I Did It Again.

Ndërsa u rrit, Carter kaloi në rap, dhe gjithashtu u shfaq në muzikalë në Broadway dhe në shfaqjen televizive amerikane Dancing With The Stars.

Ai u përball me një sërë vështirësish, duke u shtruar në një qendër rehabilitimi disa herë, shkruan BBC. 

Ai gjithashtu pati disa përplasje me autoritetet për posedim droge dhe drejtim të pakujdesshëm.

Djali i Carter, Princi lindi në vitin 2021 dhe sipas The Hollywood Reporter ai u dërgua në rehabilitim në fillim të këtij viti në një përpjekje për të fituar kujdestarinë e tij.

Pas njoftimit për vdekjen e Carter, nëna e Princit, Melanie Martin lëshoi ​​një deklaratë duke thënë se ajo ishte “ende në procesin e pranimit të këtij realiteti fatkeq”.

“Mendimet dhe lutjet tuaja vlerësohen shumë,” shtoi ajo.

Yjet e tjerë të popit të viteve ’90, New Kids on the Block i bënë homazhe Carter, duke thënë se ishin “të tronditur dhe të pikëlluar” nga vdekja e tij.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej