VIDEO PREKËSE/ Nën rrënoja për 44 orë, shpëtohet 2-vjeçari në Turqi, buzëqesh pasi i dhanë ujë

Qindra ekipe shpëtimi dhe mijëra vullnetarë po punojnë për të dhënë lajme të mira pas dy tërmeteve që goditën Turqinë.

Në rrjet po bën xhiron momenti kur një 2-vjeçar, i cili ndodhej nën rrënoja në Hatay, u shpëtua pas 44 orësh.

Shefi i Grupit Kartal të Brigadës së Zjarrfikësve të Stambollit shpëtoi 2-vjeçarin 44 orëpas tërmetit nga rrënojat në distriktin Hatay Defne.

Anëtarët e ekipit të shpëtimit i dhanë ujë vogëlushit të etur me kapakun e shishes, ndërkohë në video shihet teksa i vogli buzëqesh pasi piu ujë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej