“Ah i mjeri unë”, dy prej viktimave nga masakra në Serbi motër e vëlla, momenti kur gjyshi merr vesh lajmin

Këmbanat e kishës lokale në fshatin Dubonë afër Mlladenovcit kanë rënë vazhdimisht për 10 minuta. Ne fshat ka trishtim dhe mosbesim ndaj autoriteteve pas dy njgjarjeve të njëpasnjëshme të ndodhura në Serbi .

Mbrëmjen e djeshme një 21-vjeçar hapi zjarr në fshatin Dubonë duke lënë të vdekur 8 persona si dhe 13 të palgosur.

I riu serb nuk kurseu as fëmijët dhe as të rinjtë. Dy prej viktimave mësohet sipas mediave vendase se ishin motër dhe vëlla. Ka qenë gjyshi i dy të rinjve i cili është shprehur se nuk e njihnin vrasësin dhe se dhimbja është e madhe.

Ai tregonin se në momëntin që mori vesh ngjarjen e rëndë shkoi në vendin ku dy nipërit e tij u vranë nga 21-vjeçari dhe pa vetëm atletet e tyre.

“Fëmijët e mi ishin fëmijë të mrekullueshëm. Mjerë unë, mjerë unë… Mbesa ime është në klasën e katërt të gjimnazit, e ka dhënë testin e shoferit para 10 ditësh, nuk ka pasur kohë as të marrë patentën e shoferit “, thotë gjyshi i pangushëllueshëm dhe shton se ai nuk jeton më pas kësaj.

“Nuk e njihnin vrasësin dhe pse e bëri këtë dreqi”, shtoi ai.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej