Aksion ‘blic’ kundër Ndrangheta-s, lëshohen 84 urdhër-arreste

Një operacion kundër ‘Ndrangheta-s ka nisur mëngjesin e sotëm në Napoli dhe Romë, aksion ky i drejtuar nga Prokurori Nicola Gratteri.

Mbi 600 ushtarë në të gjithë vendin kanë vendosur masën e sigurimit ndaj 84 personave (29 me burg, 52 në arrest shtëpie dhe 3 me detyrim paraqitje në policinë gjyqësore).

Që në orët e para të ditës, mbi 800 operatorë policorë, karabinierë dhe roje financiare janë të angazhuar në dy operacione të gjera të përbashkëta me modalitetin “High Impact” në Romë dhe Napoli. Në kryeqytet, aktiviteti, i cili përfshin edhe policinë lokale të Romës, është i përqendruar në lagjen Tor Bella Monaca, me kërkime për armë dhe drogë në mbi 80 apartamente në via dell’Archeologia.

Në Napoli, nga ana tjetër, aktiviteti është ngritur në zonën Quartieri Spagnoli me kërkime dhe identifikime të shumta të personave dhe automjeteve të dyshimta.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej