Aksion i madh policor në Mal të Zi, arrestohet kryetari i Komunës së Budvës

Kryetari i Komunës së Budvës, Milo Bozhoviç është arrestuar gjatë një aksioni policor që u  zhvillua sot në disa qytete malazeze.

Arrestimi i tij është kryer nga zyrtarët e Departamentit të Policisë Speciale me urdhër të Prokurorisë Speciale të Shtetit (SDT), dhe Bozhoviç i janë vënë prangat në shtëpinë e tij në qendër të Budvës.

Gjithashtu shtëpia e tij është kontrolluar nga Policia malazeze. Sipas medieve vendase arrestimet kanë nisur mëngjesin e sotëm në Budva, Cetinje dhe Podgoricë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej