Arjan Curri bën deklaratën e fortë: Ambasada e SHBA ka thirrur oligarkët, u ka thënë nëse investoni te Meta-Berisha, nuk do të…

Analisti Arjan Curri thotë se biznesmenët e mëdhenj në Shqipëri, ata që shpesh etiketohen si “oligarkë”, janë kërcënuar me refuzimin e vizës amerikane nëse ndihmojnë financiarisht fushatën e dyshes Sali Berisha dhe Ilir Meta.

Duke diskutuar me kandidatin për kryetar të Bashkisë së Tiranës, Belind Këlliçi, Curri tha se di edhe raste që biznesmenëve u janë refuzuar vizat për këtë çështje.

“Ambasada ka thirrur oligarkët dhe u ka thënë që po investuat në fushatën e Berishës dhe Metës, nuk do t’ju japim viza.

Dhe unë di raste ku disa biznesmenëve u është refuzuar viza për këtë shkak”, tha Curri në emisionin “Top Story”.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej