Shkodra News

136 POSTIME

Exclusive articles:

Arbis Vjerdha tronditi PS-në Shkodër, reagojnë socialistët: Synojnë të hedhin baltë

Në lidhje me disa deklarata të bëra publike në mediat lokale të cilat synojnë të hedhin baltë mbi procesin e zgjedhjes së kryetarit të...

E porositi para se të vritej, Artan Hoxha: Si hipa në blindin e “të fortit” të Shkodrës

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka bëre me dije se se vrasjet në Shkodër janë të lidhura me njëra-tjetrën dhe se teksa planifikojnë atentatete, grupet...

Mesazh apo mallkim? Në të njëjtën tavolinë ku u ekzekutua sot Naim Bajri ishte ulur edhe Fatos Ferracaku kur e vranë

Detaje të reja kanë dalë nga ekzekutimi mafioz mëngjesin e sotëm i Naim Bajrit në tregun e Peshkut në Shkodër.  Ai u qëllua teksa...

Arbis Vjerdha: Gojët e liga thonë që drejtoresha e postës, shoqe e ministres, do të zgjidhet kryetare partie

Një nga kandidatët në garë për kryetar të partisë socialiste në Shkoder, Arbis Vjerdha hedh akuza të forta ndaj ministres së shtetit për sipërmarrjen,...

Edona Bilali: Kam propozuar 2 gra shkodrane për presidente

Ministrja për Sipërmarrjen dhe drejtuesja politike e PS Shkodër, Edona Bilali, shprehet se Partia Socialiste do të përzgjedhë si kandidat për President një figurë,...

Breaking

Xhelal Mziu: Nuk do të shkoj në protestë për interesin e Berishës, por për qytetarët

Deputeti demokrat  Xhelal Mziu, ka konfirmuar se do të...

Lejoi ndërtimin pa leje duke marrë ryshfet, dënohet me dy vite burg ish polici

Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin...

Drafti i amnistisë fiskale pritet me ‘shqetësime serioze’ nga Komisioni Europian

Komisioni Europian shpreh shqetësime serioze për draftin e prezantuar...

Jamarbër Malltezi: Liri Berisha jeton veç me pensionin e vet. Kombi ka nevojë për këtë grua të jashtëzakonshme

Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha i ka...
spot_imgspot_img