Shkodra News

1286 POSTIME

Exclusive articles:

Deputeti “Lavatriçe”/ Laert Duraj vazhdon e drejton Agjencinë Shtetërore Valutore te Posta Shqiptare

Përse Edi Rama, ia ka lënë e nuk ia heq këtë agjenci?/ “Non grata” dhe deputetët e tij Grida Duma, Ervin Salianji, Ina Zhupa...

U shpall non grata nga SHBA, dorëhiqet zyrtari i lartë

Zëvendëspresidenti i Paraguait, Hugo Velazquez Moreno, ka thënë se do të japë dorëheqjen pas akuzave për korrupsion nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasadori i...

Rezoluta e Kuvendit për KQZ: Partitë të zbardhin shpenzimet e fushatës

Zbardhja e shpenzimeve të partive për fushatat dhe sponsorizimet që ato bëjnë në rrjetet sociale janë nga çështjet kryesore që Kuvendi i Shqipërisë i...

Arrestohet shqiptari në Itali, miliona euro nga trafiku i kokainës

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pas një operacioni anti-drogë. I arrestuari është e Anton Likmeta, 35-vjeç. Ky i fundit rezulton...

“Ta vrava familjen”, sulmuesi në Mal të Zi e telefonoi qiramarrësin e tij para se ta vriste edhe atë

Një ngjarje tragjike ka tronditur Malin e Zi ditën e djeshme. 34-vjeçari Vuk Boriloviq ka vrarë dhjetë persona në Cetinë, derisa më pas ai vetë...

Breaking

Energjia kap nivele rekord ne bursa, Shqipëria anulon blerjen

Nga Erblina Mile Korporata elektro-energjitke ka anuluar tenderin për blerjen...

Plani i Ramës për të nxjerrë nga politika me ligj Berishën dhe Metën /Prapaskenat

Ndonëse në këtë muaj të nxehtë gushti, Sali Berisha...
spot_imgspot_img