Berisha bëri thirrje të mos votohet PD, i përgjigjet kreu i degës Shkodër: Nuk çojmë asnjë votë tek Meta, demokratët do votojnë listat e Këshillit Bashkiak të Alibeajt

Nga Shkodra, një ditë më parë, Sali Berisha u bëri thirrje demokratëve që të mos japin asnjë votë për PD-në zyrtare në zgjedhjet e 14 majit. Por kreu i degës së PD-së në Shkodër, Xhevdet Amuli iu përgjigj deklaratave të tij duke thënë se vota e demokratëve nuk do të shkojë për një parti të majtë si e Ilir Metës.

Në emisionin ‘Sot Live në Shqipëri’ në Report Tv, Amuli tha se demokratët do të votojnë vetëm kandidatët për Këshillin Bashkiakë të nxjerrë nga PD zyrtare dhe se nuk do të ndikohen nga presionet.

Prej 32 vitesh askush nuk mbajti përgjegjësi për atë masakër që ndodhi në Shkodër dhe qindrave të tjerë të plagosur. Për mendimin tim, po ato persona që marrin pjesë në këtë përvjetor, ata janë edhe shkaku i mosgjetjes së autorëve të krimit të kësaj masakre. Kjo më bën përshtypje prej shumë vitesh.

Sa i takon votave, për mendimin tim flas si kreu i degës, nuk e di se kam devijuar ndonjëherë nga PD që prej 32 vitesh, që është krijuar si një parti pro-perëndimore. Berisha duhet të thotë se ku do ta çojë elektoratin e tij, tek partia e lirisë, që deri dje shkatërroi PD. Ne do të votojmë vetëm PD, është lista e këshillit bashkiak, secili nga ata mund të ishte një potencial për të drejtuar Shkodrën. PD i ka misionarët e vetë në listën e këshillit bashkia”, tha Amuli.

Një ditë më parë, nga Shkodra, ku mori pjesë në një ceremoni të zhvilluar nga Bashkia e këtij qyteti për 32-vjetorin e masakrës së 2 prilli, ish-Kryeministri Sali Berisha i bëri thirrje demokratëve që askush të mos votojë PD-në zyrtare. Ai tha se çdo votë për ‘binomin Basha-Alibasha është votë për Edi Ramën.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej