Ekonomi

Kursi i këmbimit/ Rritet dollari, “ngec” euro

Sot, më 28 gusht 2023, dollari amerikan blihet me 98.8 lekë dhe shitet me 101.6 lekë. Euro blihet me 107.3 lekë dhe shitet 109.5 lekë. Paundi britanik blihet me 124.3...

Euro lëkundet sërish, çfarë po ndodh sot me tregun valutor

Monedha e eurozonës shitet sot me 107.3 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 101.6 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 127 lekëve. Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 75 lekë. Franga...

Ç’po ndodh me kursin e këmbimit? Shihni me sa shitet e blihet Euro sot

Valutat e huaja kryesore kanë pësuar një rënie në tregun valutor, krahasuar me një ditë më parë. Referuar operatorëve në treg, modhedha europiane blihet me 107.9...

Rritet euro sërish, mësoni si këmbehen monedhat e huaja sot

Në tregun e këmbimi valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 100.8 lekë dhe shitet me 103 lekë. Monedha evropiane sot blihet me 109.5...

Euro bën rritjen e fortë, ja ç’po ndodh me tregun valutor

Euro shënoi për të dytën ditë radhazi një rritje të fortë në kursin e këmbimit me Lekun. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së...

Subscribe