Habitu

A skadon vaji i ullirit? Nuk e keni ditur më parë, kjo është mënyra e ruajtjes që të mos humbasë asnjë vlerë ushqyese

Që vaji i ullirit ka përparësi ndaj llojeve të tjera të vajit, ajo dihet ! Vaji i përftuar nga ullinjtë është yndyrë e pastër...

Një stuhi gjeomagnetike pritet të godasë Tokën në ditët në vijim, cilat mund të jenë pasojat

Një stuhi gjeomagnetike mund ta godasë Tokën në ditët në vijim. Paralajmërimi është bërë nga Administrata Kombëtare Amerikane për Oqeanet dhe Atmosferën. Buletini hapësinor...

Misteri i një nëndetëseje që po lundron në Gjirin e Sarandës

Në qytet fjala u përhap si era: Një nëndetëse misterioze po lundron prej disa ditësh brenda Gjirit të Sarandës. Të parët e pikasën peshkatarët...

Merr fund kriza e bukës? Rusia dhe Ukraina përparojnë në bisedimet mbi eksportet e drithërave

Bisedimet në Stamboll mes delegacioneve të Ukrainës dhe Rusisë për eksportin e grurit ukrainas kanë shënuar përparime. Burime për Al Jazeera kanë bërë me dije...

Sekreti i çantës së vjetër që kancelari Olaf Scholz e mban kudo me vete

Nga Angelia Hellemann, BILD Kur Olaf Scholz, 64 vjeç, shfaqet diku, çanta e tij e vjetër dhe e gërvishtur nuk është larg. Ai e bleu...

Subscribe