Habitu

WhatsApp bën përditësimin e fundit, do të lejojë të komunikoni edhe nëse nuk keni internet

WhatsApp së fundmi ka lançuar një përditësim i cili do u lejojë njerëzve që të bisedojnë edhe nëse nuk kanë internet. Mjeti i ri i...

Ndodh në Japoni/ Qeveria në aksion për të larguar sa më shumë njerëz nga kryeqyteti, 8 mijë dollarë për çdo fëmijë që largohet

Qeveria e Japonisë do të ofrojë 1 milion Jen për çdo fëmijë në familje, për ata që vendosin të largohen nga Tokio. Plafini i...

Çudira shqiptare. Teze e nip në gjykatë, përballen se e kujt ishte lopa që e shiti 70-vjeçarja

E mbetur e vetme, 70-vjeçarja Nafije Guta thotë se është në hall më nipin e saj, pasi sipas saj ai ia bëri një mal...

“Vetëm vër prezervativ”/ I lejoi bashkëshortit të përdhunonte gratë ukrainase, Kievi shpall në kërkim ndërkombëtar gruan e ushtarit rus

Në fillimet e luftës bëri bujë një telefonatë e përgjuar mes një ushtari rus dhe bashkëshortes së tij, ku kjo e fundit e lejonte...

Nga lufta e përgjakshme, tek thatësira dhe përmbytjet/ Parashikimi i “errët” i Nostradamusit për vitin 2023: Njerëzit do hanë njëri-tjetrin

Profeti i famshëm francez Nostradamus bëri mijëra parashikime në librin e tij Les Propheties, 467 vjet më parë, teksa shumë prej tyre janë plotësuar...

Subscribe