Habitu

“Vetëm vër prezervativ”/ I lejoi bashkëshortit të përdhunonte gratë ukrainase, Kievi shpall në kërkim ndërkombëtar gruan e ushtarit rus

Në fillimet e luftës bëri bujë një telefonatë e përgjuar mes një ushtari rus dhe bashkëshortes së tij, ku kjo e fundit e lejonte...

Nga lufta e përgjakshme, tek thatësira dhe përmbytjet/ Parashikimi i “errët” i Nostradamusit për vitin 2023: Njerëzit do hanë njëri-tjetrin

Profeti i famshëm francez Nostradamus bëri mijëra parashikime në librin e tij Les Propheties, 467 vjet më parë, teksa shumë prej tyre janë plotësuar...

E pazakontë/ Evakuohet spitali, ja çfarë ndodhi

Mjekët mbetën të tronditur pasi një burrë mbërriti në spital me një bombë të Luftës së Parë Botërore të ngecur në prapanicë. Incidenti shkaktoi një...

Banda e drogës në Peru kapet mat nga “babagyshet” e policisë

Një bandë droge në Peru mori një surprizë të keqe kur babagjyshi dhe elfët e tij thyen derën për t’i arrestuar. Policia e veshur...

Zbulohen dy botë “të banueshme” të ngjashme me Tokën në orbitën e një ylli jo shumë larg sistemit diellor

Galaktika jonë mund të jetë plot me botë të jetueshme si e jona pasi astronomët vunë re dy planetë të tjerë të ngjashëm me...

Subscribe