Kryesore

Dy operacione antikanabis në Shkodër, Policia zbulon parcelat me dronë, autorët largohen në pyll

Dy raste të kultivimit të drogës janë goditur nga Policia e Shkodrës, në dy operacione të ndryshme në fshatin Vilu të Velipojës dhe në...

Disa ditë pas marrëveshjes se energjisë Kosovë-Serbi, hidhet në erë transformatori në Mitrovicë

Një mjet shpërthyes është hedhur mbrëmjen e së enjtes, rreth orës 22:45 në objektin e elektro-distribucionit në veri të Mitrovicës. Si pasojë e shpërthimit është...

“Ajo që ndodhi dje në Bruksel, dëshpëruese”- Zyrtari i Bashkimit Evropian: Siç e thotë edhe Rama, anëtarësimi në BE është fe dhe…

I ngarkuar me punë i delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, Alexis Hupin u shpreh i zhgënjyer për atë që ndodhi një ditë më...

Vrau gruan me thikë dhe tentoi vetëvrasjen, del foto e viktimës dhe bashkëshortit

Meidet greke kanë publikuar foton e 46-vjeçares greke e cila u vra nga bashkëshorti me thikë. 55-vjeçari pasi ka goditur me thikë gruan ka telefonuar djalin...

“Kanë 20 vjet që presin”- Kancelari Scholz: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut mundësi reale për t’u bashkuar me BE-në

Kancelari gjerman Olaf Scholz thotë se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të kenë një mundësi reale për t’u bashkuar me Bashkimin Evropian pasi kanë...

Subscribe