Kryesore

“A do ta njohë Serbia Kosovën? Vuçic përgjigjet nga Brukseli: Mos prisni fare për këtë

Edhe presidenti serb Aleksandër Vuçiç do të jetë i pranishëm sot në Samitin e BE-së. Nga Brukseli Vuçiç iu përgjigj pyetjes së gazetarëve nëse pret...

I nxehti ekstrem prek Shqipërinë! Sa do të shënojnë temperaturat këtë të enjte

Që në orët e para të mëngjesit, vendi ynë mbizotërohet nga moti i kthjellët dhe i nxehtë si pasojë e masave ajrore me origjinë...

VIDEO/ Burri dhunon me grushte gruan në autostradën Tiranë-Durrës

Një rast i paprecedentë dhune është regjistruar një ditë më parë dhe i gjithë momenti është bërë viral në rrjetet sociale. Ngjarja ka ndodhur në...

“Jeni një turp”, Rama ia thotë në sy gazetares bullgare në Bruksel: Do ndërtojmë Evropën në vendin tonë

Kryeministri Rama ka folur para Samitit të BE-së në Bruksel. Teksa u ndal te çështja bullgare dhe e quajti një turp për Evropën, kryeministri tha...

Aksident në Lezhë, makina përfundon në lokal dhe plagos një person që pinte kafen e mëngjesit

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të enjte në mëngjes në aksin e vjetër rrugor Lezhe-Milot, pranë fshatit Tresh, ku një automjet ka...

Subscribe