Lajme

Nga Mustafa Nano te Ervin Bushati, zbulohen emrat e rinj të qeverisë për ambasadorë

Zbulohen emrat e rinj të ambasadorëve shqiptarë në disa shtete, të propozuar nga ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka. Vendin e lënë...

Ishte zhdukur në Spanjë prej vitit 2014, gjendet e murosur 22-vjeçarja shqiptare

Policia spanjolle ka gjetur pas më shumë se 9 vitesh trupin e shqiptares Sibora Gagani, e zhdukur në korrik të vitit 2014 në Torremolinos,...

Policia pranon lidhjet me krimin: Në vitet 2020-2022 janë proceduar 1307 efektivë (20% e strukturës)

Disa herë, jane publikuar të dhëna nga raportet vjetore të EUROPOL, ku thuhet se 80% e drejtuesve të lartë të policisë në qendër, qarqe...

Tragjedi në Itali/ Babai e harron në makinë, humb jetën 1-vjeçarja

Një fsohnjë 1-vjeçare u gjet e vdekur në një makinë në zonën Cecchignola, në jug të Romës. Sipas mediave italiane, babai, i cili është...

“Q*** nanën këta janë pisa”, avokati i vjedh shkodranes paratë e aksidentit: 43 milionë, aq sa të kam thënë

Shqiponja Mashi në vitin 2019 në Shkodër ka qenë me vajzën me motor dhe ka bërë një aksident. Për pasojë vajza është dëmtuar dhe...

Subscribe