Lajme

Jamarbër Malltezi: Liri Berisha jeton veç me pensionin e vet. Kombi ka nevojë për këtë grua të jashtëzakonshme

Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha i ka bërë një dedikim vjehrrës në 74-vjetorin e lindjes. Malltezi me anë të një postimi në rrjetet...

Euro arrin tjetër rekord historik të të gjitha kohërave në vend, zbret nën 119 lekë, nga turizmi dhe paraja informale (pas lajmit të aministisë)

Rënia e monedhës së përbashkët në tregun e brendshëm nuk ka të ndalur. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro u këmbye sot...

Foltorja bën paralajmërimin e fundit: I bëjmë thirrje Edi Ramës të dorëhiqet vetë para se ta rrëzojmë ne më 7 korrik në orën 19:00

Foltorja i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama të japë dorëheqjen dhe t'i hapë rrugë zgjedhjeve të parakohshme. Përmes deputetit Belind Këlliçi, "Foltorja" thotë se...

Ulen në bursa, ngrihen në Shqipëri: Ja çmimet e reja të karburanteve

Bordi i Transparencës njoftoi se sot, më datë 5 korrik 2022, vendosi këto çmime të reja për karburantet, që janë me rritje krahasuar me vendimin...

Kryemadhi: Do të dorëzojmë në SPAK të gjitha provat! Rama nuk mund të vjedhë 180 mln dollarë me fakte

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka dalë sërish në një deklaratë për mediat, duke denoncuar atë që ajo e quan aferën me inceneratorët. Sipas...

Subscribe