Lajme

Policia pajiset me lexuesin automatik të targave/ “Zihen mat” qindra shoferë

Shtohen pajisjet logjistike bashkëkohore dhe mjetet inteligjente, në funksion të rritjes së parametrave të sigurisë rrugore. Një tjetër pajisje inteligjente në shërbim të Policisë së...

“Pendohet” deputeti i Shkodrës: Platforma e Alibeajt, krijon ngërçe

Deputeti Zef Hila i është bashkuar Xhelal Mziut dhe Greta Bardelit, duke u penduar për firmën pro platformës  së bashkimit të PD-së, të prezantuar nga kreu...

Era e fortë, disa fshatra pa energji elektrike në Lezhë

Erërat e forta në natën e Pashkëve ka lënë disa zona të Lezhës pa energji elektrike. Burime bëjnë me dije se pa energji kanë mbetur...

Ish-deputeti i Shkodrës: Nuk mund të jem i çmendur unë, kam qenë profesor matematike e fizike

Ish-deputeti i parlamentit shqiptar, Selami Jenisheri, ka folur me superlativa për veten. Teksa moderatori i një emisioni i vuri në dukje faktin se për të...

Harrojini ditët më diell, javën e ardhshme rikthehen shirat dhe ulen temperaturat

Dita e hënë do të sjellë ulje temperaturash në të gjithë territorin, si dhe do të rikthehen reshjet e shiut. Ndërkohë gjatë ditës së martë...

Subscribe