Lajme

Aksident i trefishtë, ka të plagosur

Një aksident i trefishtë ka ndodhur ditën e sotme në Korçë. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 14, ku...

“Babai fiku dritën dhe iu fut Merushës në shtrat…”: Fatjoni trondit me dëshminë e tij. Si shkoi familja drejt tragjedisë

Zbulohen detaje tronditëse nga dëshmia e Fatjon Hoxhës, bashkëjetuesi i viktimës 30-vjeçare që u vra nga babai i tij pak ditë më parë në...

Mashtroi biznesmenët dhe u vodhi eurot/ Gjykata liron parakohe stomatologen: Ja arsyeja

Në shkurt të 2018, Gjykata e Durrësit la në burg 38-vjeçaren stomatologen Alesia Duka, një 38-vjeçare nga Tirana e cila akuzohet se ka mashtruar...

Nusja e djalit të vogël të familjes dhunon rëndë fizikisht kunatën 43-vjeçare

Një sherr mes dy kunatave në Korçë ka degraduar deri në dhunë fizike dhe është dashur dhe ndërhyrja e policisë për të qetësuar situatën. Blutë...

‘Rrinte gjithmonë në bankë të parë’/ Kush është studenti ekselent që u bë vrasës, më i kërkuar se Talo Çela!

Profesori i Kriminologjisë, Ervin Karamuço tregoi rastin e një studenti që spikaste për zgjuarsinë dhe zellin në shkollë, e që pas disa vitesh u...

Subscribe