Lajme

“Kam qenë kundër bojkoteve”, Duma shkon në Kuvend: Do e shikoni se si…

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma tha se opozita nuk duhet ta bojkotonte seancën e sotme parlamentare ku do të zgjidhet Presidenti i ri. Ndërsa...

‘Votimi në Kuvend’/ Salianji: Nuk do të votoj për zgjedhjen e Presidentit

Deputeti i PD-së Ervin Salianji ka folur për mediat para seancës parlamentare për zgjedhjen e Presidentit të Republikës, ku ka treguar vendimin e tij...

Anëtarja e KPK, Etleda Çiftja merret e pandehur nga SPAK

Komisionerja Etleda Çiftja akuzohet për “deklarim të rremë” në dhe “falsifikim” gjatë procesit të përzgjedhjes së saj si anëtare e Komisionit. Nga Edmond Hoxhaj Prokuroria e...

Bie aksidentalisht nga objekti ku punonte, ndërron jetë 65-vjeçari

Bie aksidentalisht nga objekti ku punonte, ndërron jetë 65-vjeçari Njoftimi: Tiranë/Informacion paraprak Më datë 04.06.2022, në rrugën “Josif Pashko”, dyshohet se aksidentalisht ka rënë nga lartësia ku...

Policia me “dorë të hekurt” në Rrugën e Kombit: Hiqen 100 patenta në 24 orë

Policia vijon kontrollet në Rrugën e Kombit për të parandaluar aksidentet. Gjatë 24 orëve të fundit: 100 leje drejtimi të pezulluara për shpejtësi, 331 masa...

Subscribe