Lajme

“Më jep lekët, se ta bëra punën”, si ndodhi sherri në Skrapar, 43-vjeçarin e plagosin me armë

Një ngjarje  e paprecedentë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Skrapar. I plagosur me armë zjarri ka mbetur Valter Braho, 43-vjeç. Burime për ABC mësojnë...

“Iu luta të ndalonte”, vajza 20-vjeçare përdhunohet nga shqiptari në Itali

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një shqiptar ka përdhunuar 20-vjeçaren. Mediet italiane bëjnë me dije se 20-vjeçarja ishte në disko me...

Tjetër skandal me të dhënat personale: 3 milion numra telefoni të shqiptarëve në shitje online

Gazetari Top Channel Muhamed Veliu,  ka identifikuar një faqe në internet e cila disponon një database me 3 milion numra celularësh, së bashku me...

Detaje tronditëse/Ja kush dyshohet se është viktima që u gjet i dekompozuar

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me trupin e dekompozuar të gjetur ditën e djeshme në Krushovë të Ersekës u gjet një trup...

Arrestohet trafikanti i shumëkërkuar, si e transportonte drogen nga Shqipëria drejt Italisë

Bosi i mafies malteze dhe trafikanti i njohur John Spiteri është arrestuar këtë fundjavë  pas një urdhër arresti nga prokuroria e Katanias. Një rrjetën e...

Subscribe