Lajme

Deputeti socialist Erion Braçe ka komentuar kërkesën e Presidentit të FSH-së Armando Duka për rikthimin e basteve sportive. I ftuar në një intervistë televizive,...

2.2 tonë kokainë në Peru, dalin EMRAT: Këta janë dy bosët e mafias shqiptare, do e çonin në Holandë!

Franc Malo dhe Gentjan Meta janë dy shqiptarët e arrestuar në Peru me 2.2 tonë kokainë. Ata u prangosën dy ditë më parë pasi...

U shfaqën duke bullizuar një qytetar, procedohen penalisht 3 policët në Korçë

Proedohen penalisht 3 punonjës të komisariatit të Korçës nga Prokuroria e rrethit gjyqësor. Shkak duket se është bërë një video e publikuar në Tik Tok...

Kasandër Noga u arrestua në Vjenë, policia: Ja pse nuk e bëmë publike

Një nga atentatorët e Erion Hasanbelliut në Belgjikë, Kasander Noga është vënë në pranga në Vjenë, Austri. Policia shqiptare ka konfirmuar këtë fakt, ndërsa shprehet...

Edi Rama dhe Dritan Abazoviç nisen me “Air Albania” drejt Kievit, do takohen me Zelensky-n

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, janë nisur pak çaste më parë drejt kryeqytetit të Ukrainës, Kievit. Kreu i qeverisë...

Subscribe