OP-ED

Pse nuk dua/mundem të jetoj në Shqipëri

Nga Ana Shkreli Lisi Ja pse jetesa në Shqipëri është bërë e pamundur: 1 – Që pa gdhirë, oficerët e Byrosë Kombëtare të Hetimit, hynë si pushtues...

Gjyqtarja “Silikon” sot u anëtarësua zyrtarisht në ekipin e “bole hekurve”

Nga Elton Qyno Etleva Deda, “First Ledy” i Gjykatës së Posaccme SPAK ose Zonja “Silikon”, vendosi sot të konfikskojë dhe kalojë në pronësi të shtetit...

Pse po arratisen shqiptarët?

Nga Gjergj Erebara Kryeministri Edi Rama tentoi t’ia hedhë fajin “perandorive” të së shkuarës për dallgën e re të emigrimit të shqiptarëve drejt Mbretërisë së...

Pse Ilir Metaj lakmon këshillat dhe nuk nxjerr kandidatë për kryetarë bashkie?!

Sipas renditjes së rezultateve zgjedhore, LSI është partia e tretë, por gjithsesi është parti “mbushëse” e PS-PD, fuqi të cilën e ka kuptuar pas...

Faji i Bashës, pse u martua Saliu me Ilirin?!

Nga Ylli Pata Prej 24 orësh tashmë, personazhe të foltores, mbështetës mediatikë të saj, po fajësojnë Lulzim Bashën si personazhin që është përgjegjës që Partia...

Subscribe