OP-ED

Kryqëtarët e vulës duan të grabisin Berishën

Nga Andi Bushati Në Shqipëri nuk përbën më turp të sillesh në mënyrë qesharake. Këtë rol së fundmi kanë marrë përsipër ta luajnë këta të...

Kostoja e të jetuarit ndershëm në këtë vend!

Nga Emirjon Senja Në Shqipëri të kushton shumë ndershmëria. Kushton aq shumë të jetosh ndershëm dhe me dinjitet sa mund të paguash deri edhe me jetë...

Andi Bushati: Celibashi “vulosi” vrasjen e zgjedhjeve

Zakonisht, në hapësirat e lirisë që mundësojnë demokracitë liberale, njerëzit që janë të detyruar të bëjnë atë që nuk besojnë, japin dorëheqjen. Kryekomisioneri Qendror i...

Të ishte për Ramën, vula do hipotekohej sot nga Berisha

Nga Fitim Zekthi Nuk po i hyj debatit se cili ka te drejte ne kete historine bajate te vules, por nje gje duhet thene: Vendimi...

Satira e fortë e Agron Gjekmarkaj: Më plasi shpirti tek dëgjoja Salianjin! Isha dëshmitar nga shtëpia i një dite historike, lotët më qullën sytë

Nga Agron Gjekmarkaj Ashtu si zog dreqit mbeta në shtëpi mes dilemash. Salianji si tribun nga mejdani më nxirrte gjuhën në ekran. Sillej si ai që...

Subscribe