OP-ED

Me një “aleat” si Sali Berisha, kujt i duhen armiqtë?

Nga Geri Kokalari Opinioni me titull “Berisha është aleati më i mirë i SHBA-ve në Ballkan” nga Nikola Kedhi në edicionin e datës 21 qershor...

Problemet e “Shtëpisë së Lirisë” 3 muaj pas “suksesit” të Shkodrës

Nga Ylli Pata Mungesa e një përgjigje të qartë të Sali Berishës në lidhje me pjesëmarrjen e LSI-së në protestën që ai ka shpallur më...

Mesazhet e forta antimafie të ambasadores së SHBA

Nga Ylli Pata Mbështetës mediatikë të Sali Berishës dhe Ilir Metës, tentuan dje të bënin groteske përfaqësimin e ambasadores Yuri Kim në Konferencën Kombëtare antikorrupsion. E...

Kriza e çmimeve dhe qeveria që fshihet si struci

Nga Klodian Tomorri Pas debatit në Parlament për krizën e çmimeve, kryeministri Edi Rama publikoi një grafik, ku tregohej se Shqipëria është vendi me rritjen...

Pse është trembur Saliu dhe doli kundër Bajram Begajt?

Nga Spartak Ngjela Pse është trembur Saliu nga presidenti i zgjedhur rishtas Bajram Begaj: Sepse ai ka qenë shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë shqiptare? Sepse...

Subscribe