OP-ED

“Kurvëria këtu është sheshit” – Enkel Demi: Në Shqipëri bën karrierë vetëm po pate drejtorin dashnor, kemi marrë fund si popull. Prindërit na i...

Duke marrë shkas nga ngjarja e rëndë e ndodhur ditën e djeshme ku shtetasi Dan Hutra vrau tre gra, si dhe plagosi tre të...

Vajza, mos u lidhni me “të fortin” me lekë, ndryshe pasojat janë të rënda!

Nga Rudina Xhunga Për pak ditë festojmë 8 Marsin. Në ditën e parë të marsit në Tiranë vdiqën 3 gra dhe ndërkohë luftojnë për jetën...

Po kurdisin lojëra për të dëmtuar Luizin, kam një ide si mund ta zgjidhim këtë problem

Nga Mentor Kikia Po lexoja sot në mëngjes lajme që lidheshin me çështjen më të rëndësishme aktualisht për popullin dhe kombin tonë. Shkodra mbrëmë totalisht e...

A do ta mundë Salillari Edi Ramën?

Nga Klodian Tomorri Biznesmeni Pellumb Salillari ka cuar ne gjykate vendimin e KKT-se qe i konfiskoi pallatin pa leje tek Liqeni. Gjyqi eshte neser. Praktikisht nese...

Pse ikin shqiptaret?

Nga Dom Gjergj Meta Ishte krejt e kuptueshme se me rënien e komunizmit, regjimit që e izoloi Shqipërinë për 45 vite me radhë, një pjesë...

Subscribe