Politike

“Kanë 20 vjet që presin”- Kancelari Scholz: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut mundësi reale për t’u bashkuar me BE-në

Kancelari gjerman Olaf Scholz thotë se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të kenë një mundësi reale për t’u bashkuar me Bashkimin Evropian pasi kanë...

“Na thoni dërgoni te e-maili i partisë një emër”, Krasniqi-Ballës: Edhe Big Brother ishte më serioz! Shoqërisë Civile ia ndalon Kushtetuta të propozojë kandidat...

Analisti Afrim Krasniqi ka qenë i pranishëm sot në konsultën e Shoqërisë Civile me kreun e Gurpit Parlamentar të PS-së Taulant Balla për kandidaturat...

Negociatat për Presidentin, vjen lajmi nga PD

Kreu i Komanduar i PD Enkelejd Alibeaj ka thirrur në mbledhje grupin parlamentar ditën e nesërme. Mbledhja është planifikuar që të zhvillohet në orën 16:00,...

Lajmi i bujshëm për arrestimin e Taulant Ballës, reagon deputeti socialist

Deputeti socialist Taulant Balla reagon për një spekulim që disa media shpërndan pasditen e sotme, në lidhje me një efektiv të arrestuar. Rastësisht, ky...

Tani po!/ Sazan Guri i vendosur të bëhet president: Nuk kam një të çarë në biografi! S’kam bërë kurrë një sherr me komshiun apo...

Sazan Guri është i vendosur për t’u shpallur president. I ftuar në “Studio Live” me gazetarin Arbër Hitaj, Guri tha se ai e mori vendimin...

Subscribe