Politike

“Eh mor Rakip ç’na bëtë me këtë parti, na hoqët vathët”- Ramës i nxjerrin çokollata, por i drejtohet Ahemtajt: Jepjani këtij se është helm,...

Një djali i ri me vath në vesh e bëri nostalgjik kryeministrin Rama, i cili kujtoi kohën e rinisë së tij, kur vetë mbante...

Çfarë paralajmëruan para 25 prillit? Vangjeli zbulon “Planin B” të Berishës dhe Metës për të marrë opozitën: Jam i bindur që gjërat do të...

Analisti Lorenc Vangjeli ka dhënë një tjetër lajm të rëndësishëm për atë se çfarë po ndodh në Partinë Demokratike. Vangjeli ka zbuluar planin e ish-kryeministrit...

Rival me Bashën? Berisha: Unë kam pasur përballë Azem Hajdarin, Luli le të…

Ish-kryeministri Sali Berisha i pyetur se nëse do të ishte komod përballë Lulzim Bashës gjatë zgjedhjeve për kryetarin e PD, ka thënë se nuk...

Gazetari bën deklaratën e papritur për Lulzim Bashën, zbulon ‘kurthin’ që i kishte përgatitur LSI: Nëse shkon në SHBA, do ta presë…

Analisti Lorenc Vangjeli deklaroi se fati i Lulzim Bashës ishte i paracaktuar para zgjedhjeve të 25 Prillit. Sipas tij, edhe sikur PD të bënte...

Rudina Hajdari rikthehet në selinë e PD, ka dy fjalë për Berishën: Nuk mund të jetë kryetar, shqiptarët s’duan ofertë të vjetër

Ish-deputetja demokrate, Rudina Hajdari, pas 3 vitesh mungesë është rikthyer në selinë e PD. Ajo ka deklaruar se ish-kryeministri Sali Berisha mund të jetë pjesë e...

Subscribe