Çështja McGonigal, Kryemadhi: Në ditët në vijim do shohim e mijëra euro të shqiptarëve që i janë dhënë ish-zyrtarit të FBI-së për të shantazhuar opozitën

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka folur jashtë Kuvendit për çështje e McGonigal.

Ajo paralajmëroi se në ditët në vijim do të shohim se do të dalin dhe qindra mijëra euro të tjera që sipas saj, kryemistri Edi Rama i ka dhënë ish zyrtarit të FBI, McGonigal për të shantazhuar opozitën.

“Ju falenderoj për devollshmërinë për të ndjekur atë gjë të shumtuar, që është kriminale. Seanca tregoi se këtu nuk ka demokraci, këtu ka një diktaturë të injorancës dhe më pas dhe diktatura e politikës.

Ditët në viji do shihni se janë qindra mijëra euro që i janë hequr shqiptarëve dhe kanë shkuar për të paguar McGonigal, i cili ka përdorur pozitën e tij për të bërë shantazh për të kërcënuar opozitën dhe strukturat të tjera të opozitës. Sot pamë që parlamenti nuk ka parlamnet.

Unë isha vëzhuese. Edhe në seancën e para edhe sot më kanë hequr të drejtën e fjalës. Vërtet Rama nuk vjen, por nuk ka për të shpëtuar dot” tha Kryemadhi ndër të tjera.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej