Cikloni Mesdhetar po afrohet drejt Shqipërisë, çfarë pritet të ndodhë

Gjatë fundjavës kemi parë një ndryshim të motit. Pas ditëve të ngrohta dhe me diell, vendi është në mbizotërimin e vranësirave dhe reshjeve të shiut.

Qendra Ciklone ka përfshirë Mesdheun, e cila është afruar drejt vendit tonë duke shkaktuar stuhi ere të vrullshme dhe reshje shiu me intensitet të lartë në zonën e Shkodrës.

Sipas meteorologes Rezarta Xhakollari, stuhia do të vazhdojë deri pas mesnate në vendin tonë. Era do të jetë mbi 30 m /sek dhe dallgëzim të lartë mbi 8 ballë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej