“Çmenden” çmimet në juglindje, nuk do ta besoni sa kushton një natë në Korçë

Rritja e çmimeve ka prekur çdo sektor të ekonomisë, që nga ushqimet, transporti, turizmi e hoteleria. Gazetarja Iris Rrezhda në një vështrim në disa faqe hotelerie në Korçë ka vërejtur se çmimet janë rritur duke shkuar dhe mbi 400 euro nata. Bëhet fjalë për vila me 3 dhoma gjumi e 4 banjo ku një natë qëndrimi në to shkon mbi 400 euro.

“Kemi gjetur çmime në një sajt interneti në dy vila me mbi 400 euro për një natë.

Nuk e di pse kjo rritje kaq e lartë. Sado që është vilë me 6 dhoma, për një familje me katër anëtarë është shumë e lartë.

Ky është rasti i parë që kemi hasur këtë vit,” raportoi gazetarja Iris Rrezhda.Megjithatë pavarësisht kësaj, Korça ka patur mjaft turistë këtë vit.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej