Ç’po ndodh? Mediat kosovare: Anulohet mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë

Mbledhja mes dy qeverive, të Kosovës dhe të Shqipërisë, e planifikuar për të mërkurën e 14 Qershorit në Gjakovë, duket se është anuluar.

Klan Kosova njofton se “delegacionet nga Tirana nuk e kanë në plan që të udhëtojnë për në Gjakovë për këtë mbledhje”.

Klankosova ka dërguar pyetje në qeverinë e Kosovës për këtë çështje, por deri më tani nuk ka ndonjë përgjigje.

Ndërkohë, Kryeministri Edi Rama ka njoftuar një konferencë për shtyp të paplanifikuar në orën 19:30.

Në media aludohet se shkak i anulimit të mbledhjes së përbashkët të dy qeverive mund të jetë kriza në veri të Kosovës.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej