Ç’po ndodh? Vrasja e biznesmenit Ardian Nikulaj, 2 prokurorë anglezë mbërrijnë në Lezhë, mësohet se…

2 prokurorë anglezë kanë mbërritur në vendin tonë, pas vrasjes së biznesmenit Ardian Nikulaj në Lezhë dhe perfshirjes së 4 britanikëve.

Ata do të njihen me provat që implikojnë personat e vënë nën akuzë të cilët janë ndaluar nga policia britanike.

Ngjarja e rëndë ndodhi në muajin prill ku Nikulaj u ekzekutua në lokalin në pronësi të tij. Ngjarja kishte motive gjakmarrje ndërsa u identifikuan edhe autorët e përfshirë.

Porositësi ishte Edmond Haxhia ndersa bashkepunoi me 5 shtetas të tjerë, 4 anglezë dhe portugezi i cili është edhe ekzekutori.

Rikujtojmë se në Angli u arrestuan Edmond Haxhia, Stephen Hunt, Thomas Mithan dhe Harriet Bridgeman.

Për këtë ngjarje, vijon të jetë në kërkim ekzekutori portugez Ruben Saraiva dhe anglezi, Harry Simson.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej