‘“Ditë e xhuma…”, Elton Qyno paralajmëron zhvillime të bujshme, zbulon çfarë do ndodhë sot në SPAK

Gazetari Elton Qyno shkruan në Facebook se Etleda Çiftja pritet të marrë pafajsinë sot në SPAK.

Qyno shkruan: “Dite e xhuma sot…

Do kemi ndonje pafajesi andej nga SPAK-u, apo jo, se na u tha xhani per nje amnisti ndaj zyrtareve te Vettingut.

Etleda Çiftja,komisionere e Vettingut e vetmja e pandehur e kesaj gjykate, qe ka pasur nderin dhe luksin, te pritet nga gjyqtar Bani,para dhenies se vendimit nga ky i fundit.

Drejtesia e re dhe padyshim reforma e arriti nivelin siperor,ku gjyqtari dhe i pandehuri takohen se bashku ne zyre,para dhenies se vendimit, me qellim qartesimin e objeksioneve.

Mjere vatani e mjere mileti, qe ne kete vend po denohen vetem te shkretit.

Sot eshte ajo xhumaja e vyer, qe fola pak dite me pare.Dyshja e Vettingut, Etleda Ciftja pret te mare pafajesine sot ne SPAK.

E po ashtu edhe kolegia e saj Brunilda Bekteshi, pret sot dite te Xhuma, te blindoje pafajesine e saj ne Gjykaten e Apelit te Posaçem ne SPAK.

Ndaj qe mos u lodhni kot te hetoni dhe gjykoni, pasurine e ketyre se keta edhe nese e kane fshehur apo kane bere manovra te jashteligjshme, per ta nuk ka veper penale.

Ne pritje te gjuajtjes se penalltive…”,

‘“Ditë e xhuma...”, Elton Qyno paralajmëron

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej