Dollari pëson ulje, euro mbetet e pandryshuar/ Këmbimi valutor, 28 qershor 2022

Në tregun valutor, dollari amerikan ka pësuar një ulje të lehtë, ndërsa monedha europiane ditën e sotme mbetet e pandryshuar.

Një euro blihet me 119 dhe shitet me 119.7. Dollari blihetme 112.4 dhe shitet me 113.3.

Paundi britanik blihet me 137.3 dhe shitet me 138.5. Dollari kanadez blihet me 86.9 dhe shitet me 88.3.

Franga zviceriane blihet me 117 dhe shitet me 118.1

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej