Dosja amerikane për ish-zyrtarin e SHBA, Meta kërkon dorëheqjen e Ramës

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është shprehur se dorëheqja e Edi Ramës nga posti i kryeministrit është një veprim i detyruar dhe i pashmangshëm.

Përmes një postimi në Facebook, Meta është shprehur se Rama ka bashkëpunuar me ish-zyrtarin e FBI-së, McGonigal, për të goditur opozitën dhe për të zhbërë shtetin ligjor.

Ai shton se niveli i inkriminimit, kompromentimit dhe korruptimit të postit të Kryeministrit nga Edi Rama, është skandaloz dhe i paimagjinueshëm

“Dorëheqja e Edi Ramës është një veprim i detyruar dhe i pashmangshëm. Niveli i inkriminimit, kompromentimit dhe korruptimit të postit të Kryeministrit është skandaloz dhe i paimagjinueshëm”, ka shkruar Meta.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej