Dy tërmete godasin kufirin mes Shqipërisë e Greqisë, raportohet për dëme

Dy tërmete me magnitudë 4.2 dhe 3.8  të shkallës rihter janë regjistruar në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë, në Follorinë.

Sipas të dhënave nga faqet e Institutit Europian Ggjeologjik, lëkundja është regjistruar rreth orës 00:34, ku epiqendra ndodhej 18 kilometra në veri-veriperëndim të Krystallopigi, ndërsa thellësia u vlerësua në 10 kilometra.

Nga burimet paraprake mësohet se lëkundjet janë ndjerë edhe në Korçë dhe fshatrat në kufijë, si dhe janë shkaktuar dëme të vogla materiale.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej