E rëndë/ Shqiptarja hidhet nga dritarja e spitalit, humb jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në spitalin e PRishtinës, ku një paciente është hedhur nga dritarja dhe si pasojë ka ndëruar jetë.

Sipas mediave vendase mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur në klinikës QKUK në Prishtinë, ku një paciente është hedhur nga dritarja dhe si pasojë e plagëve të marra fatkeqësisht ka humbur jetën.

“Qendra Klinike Universitare e Kosovës, njofton se nga ekipi mjekësor i Klinikës së Kirurgjisë Torakale, është njoftuar se sot në orët e mëngjesit, një paciente është hedhur nga dritarja e klinikës.

Menjëherë janë ndërmarrë masat e nevojshme për ofrimin e ndihmës mjekësore, por përkundër masave reanimatore dhe ndihmës së vazhdueshme nga stafi i Klinikës Emergjente me mjekë konsultantë nga klinikat e tjera, për shkak të plagëve,  nuk ka arritur të mbijetojë.

Për rastin janë informuar organet policore dhe ato të hetuesisë, të cilat po merren me të.”, njofton SHSKUK.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej