E TRISHTË/ Vrasja e rojes në Top Channel, Pal Kolës i ranë 5 lekë nga xhepi

Një ngjarje e rëndë është shënuar pak pas mesnate në Top Channel, ku persona të paidentifikuar qëlluan me breshëri plumbash duke i marrë jetën një personi.

Nga kjo ngjarje kriminale humbi jetën roja Pal Kola 60 vjeç, i cili ishte në kabinë duke u ngrohur, ku një plumb e kapi brenda objektit duke i marrë jetën.

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuco bën të ditur një detajë rtë trishtë. Me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se rojes nga xhepi i kanë rënë 5 lekë.

“Ky 5 lekësh duhet të qëndrojë përgjithmonë në oborrin e Top Channel. Ishte e vetmja monedhë që ra nga xhepi i të ndjerit Pal…skam fjalë…”shkruan Karamuco.

Kujtojmë që mbrëmjen e djeshme një automjet tip “Range Rover”, u afrua në ambientet e Top Channel dhe qëlloi me breshëri kallashnikovi duke lënë të vdekur rojen 60-vjeçar.

Pak orë më pas makina u gjet e djegur në Golem të Kavajës dhe brenda saj janë gjetur dhe dy kallashnikovë me të cilën u krye edhe ngjarja e rëndë.

Në lidhje me këtë kanë reaguar edhe krerët e shtetit, të cilët e kanë quajtur një akt terrorist dhe kërkojnë nga autoritete që ngjarja të zbardhet me saktësi dhe shpejtësi.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej