Edona Bilali: Kam propozuar 2 gra shkodrane për presidente

Ministrja për Sipërmarrjen dhe drejtuesja politike e PS Shkodër, Edona Bilali, shprehet se Partia Socialiste do të përzgjedhë si kandidat për President një figurë, e cila të ketë pëlqimin e të gjithë shqiptarëve, përfshirë edhe opozitën. “Partia Demokratike dështoi, tha ministrja Bilali, “që të sjellë kandidatur në 3 raundet e para dhe tashmë do jetë PS që në dy raundet e mbetura të përzgjedhë një president, që të jetë i gjithë shqiptarëve”.

Ministrja socialiste shprehet se nga 3 kandidatura të mundshme, ajo ka propozuar për President të ardhshëm dy gra shkodrane, emrat e të cilave nuk i bën të ditura. Pavarësisht propozimeve të saj, Bilali shprehet se do të votojë cilëndo kandidaturë që do të marrë dakordësinë brenda PS, sepse sipas saj, Presidenti i ardhshëm duhet të jetë një figurë përbashkuese për gjithë shqiptarët.

Ajo foli edhe për procesin e zgjedhjeve se kryetarëve të PS në qarkun Shkodër ku aktualisht po shqyrtohen dosjet e kandidatëve ndërsa u bëri thirrje socialistëve që të lënë ndasitë sepse vetëm bashkimi mund të bëjë që PS të fitojë Shkodrën në zgjedhjet e ardhshme vendore. Aktualisht në degët e PS të qarkut Shkodër janë rreth 25 kandidatura për Shkodrën, Malësinë e Madhe, Vau Dejësin, Pukën dhe Fushë Arrësin, ku Shkodra ka numrin më të madh. Lista e tyre është: Arbis Vjerdha, Erion Metushi, Hilmi Lakti, Luan Harusha, Mirela Dodaj, Paulin Ndoja, Rudi Sokoli, Valdo Dibra, Vjollca Vuçini.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej