Ekzekutimi i biznesmenit me 9 plumba në Tiranë/ Autori, djali i një polici, pas atentatit të Edmond Papës 30-vjeçari u largua nga Shqipëria

Albano Velo 30-vjeçari i arrestuar si autor i vrasjes së biznesmenit Edmond Papa, të ndodhur më 16 dhjetor të vitit 2022 në rrugën “Fadil Bodinaku” në një lokal në Tiranë është i biri i një polici. Albano Velo është larguar nga Shqipëria më datë 20 dhjetor disa ditë pas atentatit ndaj Edmond Papës.

Përplasja e tre grupeve për trafikun e drogës ka sjellë sagën e vrasjeve të 6 muajve të fundit, konkretisht të Aleksandër Sadikajt, Edmond Papës dhe të dy shqiptarëve të vrarë më parë në një lokal në Greqi.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej