Elon Musk bëhet baba për herë të 10-të

Elon tani është baba i 10 fëmijëve. Sipërmarrësi miliarder, i cili është divorcuar tre herë, kishte mirëpritur fëmijën e tij të parë me gruan e tij të parë, autoren Justine Wilson. Fatkeqësisht, fëmija i tyre vdiq në moshën 10 javëshe. Ish-çifti më vonë mirëpriti binjakë në 2004 dhe trenjakë në 2006. Musk lindi binjakë me Shivon Zilis, një drejtues i lartë i kompanisë së miliarderit Neuralink.

Elon Musk dhe ish-partnerja e tij Grimes tani janë prindër të tre fëmijëve. Sipërmarrësi miliarder dhe këngëtarja kanadeze kanë mirëpritur fshehurazi fëmijën e tyre të tretë së bashku, zbulon biografia e re e Musk.

Rishikimi i New York Times i librit mbi Elon Musk zbuloi se Musk dhe Grimes kanë mirëpritur një fëmijë të tretë, një djalë. Më vonë, Elon, kreu i Teslës, konfirmoi emrin unik të djalit të tij, d.m.th., Tau Techno Mechanicus.

Musk, 52 vjeç dhe Grimes, 35 vjeç, tashmë janë prindër të dy fëmijëve: një djali, X Æ A-12 (3) dhe një vajzë, Exa Dark Sideræl (1). Çifti mirëpriti vajzën e tyre përmes një gruaje surrogate në dhjetor 2021. Musk dhe Grimes, emri i vërtetë i të cilit është Claire Boucher, kishin lidhje për rreth tre vjet përpara se të ndaheshin në mars 2022.

Në një intervistë për Vanity Fair, Grimes shpjegoi se ata planifikojnë të kenë më shumë fëmijë: “Ne gjithmonë kemi dashur të paktën tre ose katër”.

Lajmi për fëmijën e tretë vjen pak ditë pasi Grimes shkroi rastësisht në rrjetet sociale duke i kërkuar Musk-ut që ta linte të shihte djalin e saj.

Duke përfshirë tre fëmijët e tij me Grimes, Elon tani është baba i 10 fëmijëve.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej