Elon Musk prodhon parfumin “Flokët e djegur”

Elon Musk është kthyer në një “shitës parfumesh”, pasi ka ndryshuar biografinë e tij në Twitter, në përputhje me rrethanat. Njeriu më i pasur në botë pretendoi se kishte shitur 20.000 shishe të një parfumi të ri të quajtur “Flokët e djegur” brenda disa orësh. Musk u ka bërë një kërkesë të sinqertë ndjekësve të tij, që ata të blejnë parfumin e tij dhe ai të grumbullojë para të mjaftueshme për të blerë Twitter-in.

“Ju lutemi blini parfumin tim, që të mund të blej Twitter-in”, shkroi Musk në Twitter më 12 tetor. Deri në fund të tetorit, Musk pritet të finalizojë një blerje prej 4 miliardë dollarësh të Twitter-it. Nëse ai nuk e bën, një gjykim për shkeljen e kontratës do të mbahet në nëntor. Mbrëmjen e 12 tetorit, themeluesi i SpaceX pretendoi se kishte shitur 20.000 shishe të parfumit.

“Me një emër si imi, hyrja në biznesin e aromave ishte e pashmangshme, pse e luftova për kaq shumë kohë!”, ka bërë shaka ai në Twitter.

I quajtur si “Aroma më e mirë në Tokë”, produkti shitet përmes faqes së internetit për startup-in e tij The Boring Company.  Emri i parfumit është gdhendur me shkrim në pjesën e përparme të një shishe të kuqe rubin, e cila shfaqet në reklamë. Etiketa thotë, “Thelbi i dëshirës së neveritshme”. Çdo shishe shitet për 100 dollarë për klientët amerikanë. afr

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej