EMRI/ Një grua në krye të PD-së së Sarandës

Ka përfunduar edhe procesi i votimit dhe numërimit në bashkinë e Sarandës.

Anëtarët e PD-së së qytetit bregdetar kanë zgjedhur kreu e ri, duke ja besuar këtë post për 4 vitet e ardhshme, Manjolla Nikollos.

Ajo është zgjedhur me 451 vota.

Në garë kanë qenë edhe tre kandidatë të tjerë.

Votat janë shpërndarë si më poshtë:

Elvis Kuçi mori 24 vota

Manjola Nikolli mori 451 vota

Brigels Dervishi mori 60

Robert Haxhi mori 67

Të pavlefshme dolën 12 fletë votimi.

Njoftimi i PD:

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton që është mbyllur procesi zgjedhor për zgjedhjen e PD Sarandë. 

Pas numërimit të fletëve të votimit, Kryetare e PD Sarandë u shpall znj. Manjola Kastriot Nikollo me 73% të votave.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej