Gazetari Hoxha: Droga në Shqipëri vjen edhe përmes sheqerit e peltes

Gazetari Artan Hoxha thotë se droga në Shqipëri nga vendet e Amerikës Latine nuk vjen vetëm përmes ngarkesave të bananeve, por edhe përmes produkteve të tjera të importuara.

Ai tha se sheqeri dhe pelteja e frutave ekzotike janë gjithashtu ngarkesa ku fshihet lëndë narkotike.

“Ka një lëndë tjetër që vjen në Shqipëri në formë pelteje, është pelteja e frutave ekzotike”, tha Hoxha në emisionin “Opinion”.

Sipas tij, janë laboratorët më pas ku ky produkt shkon për t’u kryer procesi i ekstraktimit të kokainës.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej