Gjenden edhe dy video të tjera, gazetari tregon detaje: Kush janë “peshqit” e tjerë të Alma Kaçit

Alma Kaçi kishte filmuar të paktën edhe dy persona të tjerë të rendësishëm me metodën e përdorur ndaj Gjicit para se skandali të shpërthente.

Gazetari Igli Çelmeta ka publikuar detaje në lidhje me seks skandalin e Gjicit duke theksuar se Alma Kaçi është futur në Bashkinë e Kukësit rreth orës 09:20 të mëngjesit dhe ka ndejtur aty rreth gjysmë orë ku ka mbyllur të gjitha procedurat.

Sipas gazetarit, në serverin ku mbahej videoja origjinale e Safet Gjicit janë gjetur edhe dy video të tjera të ngjashme, të cilat mund të publikohen gjatë ditëve në vijim. “Vajza pasi është larguar rreth orës 09:45 ka shkuar në Tiranë dhe Durrës, ku ka pasur takime me disa persona të cilat SPAK po i heton si të dyshuar si bashkëpuntorë me vajzën.

Nga hetuesit është arritur të gjendet edhe serveri ku ruheshin pamjet.

Kamera është e njëjta e përdorur në dy raste të tjera që mund të bëhen edhe publike së shpejti, nëse kanë rënë në dorë të mediave”, shkruan ai.

Detajet e videos së publikuar dje nga gazetari Artan Hoxha pritet ta rëndojnë edhe më tej gjendjen e Safet Gjicit në raport me ligjin pasi çështja pritet të kanalizohet si “shpërdorim detyre” dhe “shkelje e barazisë në tendera” duke mos u trajtuar thjesht si një çështje morali, e një kryebashkiaku që bën seks në zyrën e shtetit.

Postimi i gazetarit Igli Çelmeta

Disa të vërteta të pathëna për video-skandalin me ish-kryebashkiakun e Kukësit.

Kamera ka qenë e vendosur në çantën e vajzës dhe ora në kamera nuk është e saktë, video nuk është regjistruar në orën 16:00. Data është e saktë dhe video është regjistruar më datë 6 qershor.

Vajza është me çantë në krah dhe ka pasur edhe dy telefona dhe një diktofon dhe është futur në ambientet e bashkisë së Kukësit rreth orës 09:20 të mëngjesit të 6 qershorit dhe kamera në çantë është ndezur në momentin që ajo është futur brenda në bashki, pra e ka ndezur kur ka dalë nga makina e saj dhe është drejtuar drejt bashkisë.

Ka pasur me vete edhe dy telefonat, një ndër të cilët ka qenë i lidhur me kamerën dhe kontrollon nëse kamera është ndezur dhe po filmon. E gjithë video nga momenti që vajza futet brenda në bashki dhe deri kur ikën rreth orës 09:45 minuta, është mbi 20 minuta.

SPAK ka rreth 30 minuta material video si provë dhe jo 12 minuta, që mund të çojnë pas hekurave ish-kreun e bashkisë së Kukësit.

Vajza pasi është larguar rreth orës 09:45 ka shkuar në Tiranë dhe Durrës, ku ka pasur takime me disa persona të cilat SPAK po i heton si të dyshuar si bashkëpuntorë me vajzën.

Nga hetuesit është arritur të gjendet edhe serveri ku ruheshin pamjet.

Kamera është e njëjta e përdorur në dy raste të tjera që mund të bëhen edhe publike së shpejti, nëse kanë rënë në dorë të mediave.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej