Gjici në burg për një muhabet qensh, Meta dhe Shkëlzeni me mijëra euro të “groposura” ende të lirë

Nga Adriatik Doçi

Safet Gjici në burg për një muhabet qensh.

Lefter Koka në burg që nga 2021 për të përmirësuar imazhin e drejtësisë nga bëmat e Tik Llallës, Gjin Gjonit, Fatmira Hajdarit, Ilir Metës, Fullanit etj.

Thoma Gëllçi bëri burg pa e ditur me saktësi se për çfarë e futën brenda.

Fatos Tushe bëri burg për një kanal.

Vangjush Dako në burg për disa kate pa leje para 10 vitesh të dikujt që as nuk e njeh.

Alqi Bllako në burg për disa paga të babait, sa një bakshish të Ben Tigrit.

Rovena Voda u dënua për një arkë peshk.

Realiteti tjetër

Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi të lirë, edhe pse partnerët ndërkombëtarë kanë konfirmuar shpenzimin e qindra mijëra euro të padeklaruara për lobim dhe ndërhyrje estetike.

Pronari fakti i biznesit të Gërdecit, Shkëlzen Berisha, me 26 varre mbi kurriz, i lirë, duke bërë pazare, ngritur fabrika boronicash në letër dhe projektuar kulla të reja.

Dhëndri i Berishës, Jamarbër Malltezi i lirë, edhe pse ngriti 19 kulla me 39 mijë euro (para të ligjshme) mbi tokën publike që përvetësoi përmes vjehrrit kryeministër.

Botë e padrejtë! Thellësisht e padrejtë!

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej