Gjykata merr vendimin, Fredi Beleri mbetet në burg, akuzohet se ka blerë vota në zgjedhjet për Bashkinë e Himarës

Fredi Beleri, i zgjedhur kryebashkiak i Himarës, do të vijojë të qëndrojë në qeli, pas vendimit të GJKKO në caktimin e masës së sigurisë.

Beleri akuzohet se ka blerë vota në Himarë dhe u arrestua dy ditë para mbajtjes së zgjedhjeve lokale.

Avokati i Belerit deklaroi përpara mediave se do ta apelojnë vendimin.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej