Identifikohen dy vajzat e reja që humbën jetën në aksidentin tek TEG-u

Janë identifikuar dy vajzat e reja që ndodheshin dje pasagjere në Audin Q8 që u aksidentua pranë TEG-ut.

Veç shoferit Klevis Ruçaj, kanë humbur jetën dhe Eriselda Abedini, 22 vjeçe dhe Sikela Përroi, 23 vjeçe, të dyja banuese në Tiranë.

Shkak i aksidentit të rëndë është bërë shpejtësia. I riu e drejtonte makinën me 260 km/h.

Audi vinte nga unaza lindore pra nga Farka drejt rrethotullimit të TEG-ut dhe nga inspektimet e para të vendit ku ndodhi aksidenti duket që nuk ka frenim të fortë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej