Jep dorëheqjen Gledis Nano

Jep dorëheqjen Gledis Nano, numri 1 i Policisë së Shtetit.

Burime, ende të pakonfirmuara zyrtarisht, na bëjnë me dije, se Gledis Nano ka dorëzuar detyrën e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, ende pa u mbushur një vit nga marrja e saj.

Të njëjtat burime na bëjnë me dije se është gati edhe zëvendësuesi i tij, por rezervohen të na njohin me emrin konkret.

Mbetet e paqartë arsyeja e kësaj dorëheqje, por logjika e thjeshtë të shkon, se Nano është dorëzuar para ngjarjeve të forta të kohëve të fundit, ku ka kuptuar se nuk i jep dot ‘dum’.

E nga njëra anë më mirë kështu, se ata që kanë një jetë në Policinë e Shtetit, jo që nuk kanë luftuar atë për të cilën janë emëruar, por janë bërë palë me të dhe cdo vit riciklohen me njëri-tjetrin, duke ndërruar vetëm zonat e detyrës dhe në fund të ditës, asnjë bilanc.

Në pritje të zyrtarizimit të lajmit për më shumë hollësi…

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej