Kërcënoi mbështetësit e PS dhe qëlloi me armë në ajër, Policia e Pukës identifikon të riun nga Tirana dhe e shpall në kërkim

Një 26 vjeçar nga Tirana është shpallur në kërkim nga Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pukë, pasi pak minuta pas mesnate ka qëlluar me armë zjarri në ajër në aksin rrugor Pukë-Fushë Arrëz. Shtetasi me iniciale K.P është identifikuar dhe shpallur në kërkim.

Ndërkohë, kryebashkiaku Gjon Gjonaj ka akuzuar këtë të shtunë kundërshtarin, kandidatin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Rrok Dodaj, se qëndron pas këtyre të shtënave. Sipas kryebashkiakut socialist të Pukës, njerëzit e Dodaj nga Tirana kanë kërcënuar dje mbështetësit e PS dhe kanë qëlluar me armë në ajër.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pukë, me marrjen e njoftimit, në mesnatë, rreth orës 00:20, se në dalje të qytetit të Pukës në aksin rrugor Pukë-Fushë Arrëz, ishin dëgjuar të shtëna me armë, menjëherë kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë organizuar punën, ku falë veprimeve të shpejta kanë bërë të mundur identifikimin e shtetasit, i cili ka qëlluar me armë zjarri, në ajër.

Si rezultat i veprimeve të shpejta të shërbimeve të policisë bazuar dhe në inteligjencën informative, u bë e mundur identifikimi i autorit të dyshuar të kësaj ngjarje dhe shpallja në kërkim e  shtetasit K. P., 26 vjeç, banues në Tiranë.

Vijon puna intensive për kapjen e tij dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore. Gjithashtu u bë identifikimi dhe shpallja në kërkim dhe e automjetit nga i cili ky shtetas ka qëlluar në ajër, duke qenë në lëvizje.

Nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje. Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej